Dersler

Derslere başlamadan önce eğitim koçumuz ile yapacağınız görüşmenin ardından sizlere bir ders planı oluşturulacak. Tabi ki burada önceliğimiz sizlerin hem okul derslerine eksiksiz bir şekilde hazırlanmanız hem de hazırlanacağınız sınavlara yönelik oluşturacağımız eğitimi bir bütün olarak görmenizi sağlamaktır. Derslerimiz aktif öğrenme modeline göre işlenmektedir. Dersin online olması etkileşimsiz bir eğitim algısı oluşturabilir ancak amacımız öğrenciyi aktif tutarak birebir etkileşimle (soru-cevap yöntemi vb. yöntemlerle) derse akif katılımı ön planda tutmamız olacaktır. Sanalkursum.com ekibi olarak işlenen derslerle önceliğimiz öğrencilerimizin önce ilgisini arttırmak daha sonra geliştirmeyi hedeflemektedir. Bu sayede etkin bir öğrenmede gerçekleşmiş olacaktır.

Her dersten değil size gerekli olan derslerden eğitim alarak başarının kaçınılmaz olduğunu fark edeceksiniz.

Etütler

Öğrenmeyi iki ayak olarak düşünebilirsiniz. Birinci ayakta öğretmen dersini anlatır, öğrenci dinler, anlamadığı yerleri sorar. Daha sonra periyodik tekrarlarla konuyu tekrar eder (günlük, haftalık, aylık…) konu bakımından sıkıntı giderilmiş olur. İkinci ayak bundan sonra başlar. Konu bazlı sıkıntı bitmiştir öğrenci konuyu biliyordur ama bazı soru tiplerinde hataları vardır. İşte nokta atışlı soru bazlı çalışmalar başlar. Bu adımda gerçekleştiğinde elinize çayınızı alıp ”istediğiniz soruyu sorabilirsiniz” havasında olursunuz.J

Alacağınız paket ile birlikte hediye edeceğimiz derslerde sizlerle soru çözümü veya önemli konu tekrarları yapacağız. Soru çözümü etütlerimizde öğrencilerin hem farklı soru tekrarlarını görmesi hem de öğrencilerin zorlandığı soru tarzları üzerinde durarak konuya karşı olan sıkıntıların da giderilmesi amaçlanmıştır.

Okula Destek Çalışmaları

Alacağınız paketle sadece okul destek çalışması da yapmanız da mümkün. Öğrencilerin sınav haftalarında bir yoğunluk içine girdikleri ve işin içinden çıkamadıkları çokça gözlenmektedir. Bu her şeyin son dakikaya sıkıştırılmasından kaynaklandığını bilmeyenimiz yoktur. Bu dönemlerde öğrenciler en çok anlık müdahale edebilecek uzman öğretmen bulamamaktan yakınır. İşte tam da ihtiyacınıza yönelik bir çalışma. Gelin ve farkı görün.

 

Birebir Öğrenci Rehberliği

Alacağınız paket ile birlikte (her 10 dersten sonra) eğitim koçu ile bir görüşme yapılacaktır. Derslerin ihtiyaca yönelik olup olmadığı, aktif öğrenmenin gerçekleşip gerçekleşmediği tespit edilerek öğrencinin olabildiğince verimini arttırmak amaçlanmıştır. Daha verimli ders çalışma yöntemleri, moral-motivasyon görüşmeleri, zamanı etkin kullanma becerisi gibi daha birçok konuda öğrencinin gelişmesi hedeflenmiştir.

Aylık online olarak yapılacak olan “Başarıya Giden Yol” Seminer Paketi  de bizden size hediyedir. J

Birebir Aile Rehberliği

Her ay alanında uzman eğitimcilerimizle ailelerimizi buluşturup belirli konular üzerinde online çalışmalarımız olacaktır.

 • Aile içi iletişime destek
 • Ergenlik döneminde aileye düşen görevler ve sorumluluklar hakkında görüşmeler
 • Ergenlik döneminde çocuk eğitimi
 • Sınav stresine karşı mücadele
 • Çocuğumu nasıl motive ederim?
 • Çocuğum ders çalışmıyor
 • Çocuğumun bir sıkıntısı var ama çözemiyorum.
 • Ergenlik dönemi öfkesiyle başa çıkma becerisi kazanma gibi birçok konuda Rehberlik Servisimiz ailelere destek vermektedir.

Eve Özel Ders Paketi

Online ders almak yerine Evde Özel Dersi tercih eden öğrencilerimize özel paketlerimiz de mevcuttur. Bu kapsamda yapmanız gereken yaşadığınız bölgede verilen özel ders hizmetlerini SANALKURSUM.COM sitesi üzerinden incelemek veya SANALKURSUM destek hattından bilgi olmaktır.

Alacağınız paket ile öncelikle eğitim koçumuz ile birlikte ihtiyacınıza yönelik bir çalışma planlanacaktır. Daha sonra alanında uzman öğretmenlerimizle sizleri buluşturacağız. Birkaç dersin ardından yine eğitim koçumuz ile yapacağınız görüşme neticesinde derslerin ihtiyaca yönelik olup olmadığı, aktif öğrenmenin gerçekleşip gerçekleşmediği kontrol edilmektedir.

 

Öğrenci Rehber Öğretmeni Çalışmaları

Her öğrencinin bir de mentor öğretmeni olacak. Bu sayede öğrenci hem yalnız bırakılmayacak hem de bir telefon kadar yakın bir öğretmeninden her konuda yardım isteme imkanına sahip olacak.

 • Öğrencilerin ders çalışma programlarının takibi
 • Etütlerinin ve sorularını takibi
 • Sınav sonuçların değerlendirmesi
 • Motivasyonun ve sınav psikolojisinin takibi
 • Daha bunun gibi birçok konuda da mentor öğretmeniniz bir adım yanınızda…

 

Kaynaklar ve Dokümanlar

Kullanacağımız kaynakların tamamı PDF ortamında olacak ve dersten önce öğrencilerle paylaşılacaktır. Bu sayede öğrenci ile etkileşim bir bütün halinde sağlanmış olacak ve anlık müdahaleler ile öğrenme aktif bir şekilde gerçekleşmiş olacaktır. Yeni sınav sistemine uygun, öğrencinin yeni soru tarzlarına alışmasını sağlayan kaynaklar kullanılarak bilgi ve becerisi geliştirmek hedeflenmiştir.

 

Öğretmen Kadromuz

Alanında uzman, tecrübeli, kendini sürekli yenileyen ve yılların birikimini daha üst seviyelere taşıyan ve hedefleyen öğretmenlerle çalışıyoruz.

 

Kurs İçi Kurallarımız

Kursumuzun en önemli unsuru bireysel eğitimdir. Kitlesel online eğitimlerden başarının istenilen düzeyde yakalanamayacağı araştırmalar neticesinde görülmektedir.

Alacağınız paket ile arkadaşlarınızla beraber daha uygun fiyatla paketten yararlanabilirsiniz. Ancak bu durumda bir grup en fazla üç kişiden oluşabilir.

 • Öğrenci mazeretsiz bir şekilde dersi iptal edemez.
 • Ders esnasında kamerası ve sesi açık olacak. (Çünkü oyun, cep telefonu ile mesajlaşma gibi faaliyetlerin önüne geçmek adına)
 • Etkileşimli ve verimli bir ders yapabilmek için öğrencinin kendi çalışma ortamında derse aktif katılım beklenir.
 • Çalışma masasında elinde kalemi, defteri ve dersle ilgili mataryelleri hazır bir şekilde bulundurulması istenir.
 • Öğrencinin gelişimi belli periyotlar ile veli bilgilendirilmesi yapılır.