1. Sanalkursum – https://www.sanalkursum.com eğitim sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

2. Alıcılar, satın aldıkları eğitim paketinin satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.


3. Satın alınan her bir eğitim paketi, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile alıcıya teslim edilir. Bu süre içinde eğitim programı teslim edilmez ise, Alıcı sözleşmeyi sona erdirebilir.

4. Alıcı, satın aldığı eğitim paketinin bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, Satıcının eğitim programını buy tren teslim yükümlülüğü sona erer.

5. Satışı yapılan eğitim paketi alıcı tarafından hiç kullanılmadan iade edilmek istenirse  alıcının ödeme esnasında kullanmış olduğu ödeme türüne göre (nakit, havale, kredi kartı vb.) ücret iadesi yapılır.

6. Satışı yapılan eğitim paketi alıcı tarafından belli bir süre kullanılmış ve sonra alıcı tarafından cayma kararı alınmış ise verilen eğitim, danışmanlık ve diğer hizmetlerin bedeli hesaplanır ve satıcı tarafından tahsil edilir. Geriye kalan miktar alıcının kullanmış olduğu ödeme türüne göre (nakit, havale, kredi kartı vb.) alıcıya iade edilir.

7. Eğitim paketi teslim edildikten ve derslere başlandıktan sonra, alıcının ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan program bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından Satıcı’ya ödenmez ise, satıcı sözleşmeyi sona erdirir.

8. Satıcı’nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve eğitim paketinde belirtilen hizmetlere belirtilen sürede başlanamaz ise , durum Alıcı’ya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 gün içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır.

9. Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, sarf malzemeleri, iadesi gerçekleşen kaynak kitaplar ve eğitim setleri, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler ve hizmetler için cayma hakkı kullanılamaz. İşbu sözleşme kapsamında satış işlemi gerçekleştikten sonra elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetlerin iadesi veya tekrar satışı mümkün olmadığı için bu hizmetler hakkında da cayma hakkı kullanılamaz.