Sanalkursum ailesi olarak dil öğretimine çok önem vermekteyiz. Yabancı dil meselesi ülkemizin kanayan yarasıdır. İngilizce bildiğini iddia eden bir çok kişi ”Anlıyorum ama konuşamıyorum.” demektedir. Yıllardır çözüm bulamadığımız bu sorunu etkinliğine inandığımız KENDU ENGLISH yöntemi ile çözüyoruz. Size, ülkemizde yıllardır gramer bilgisine dayanan pahalı ve sonuç alınamayan klasik yöntemlerin aksine insan doğasına uygun Anadil Edinimi Yaklaşımıyla İngilizce öğrenmeye ve konuşmaya davet ediyoruz. Hem çocuklarda hem yetişkinlerde etkili olan bu yöntem alışılmış yöntemlerden çok farklı olarak belli bir aşamaya kadar KİTAP, DEFTER, KALEM kullanmamaktadır. Akıllı telefon uygulaması ile öğrenme süreci desteklenmekte ve daha verimli hale gelmektedir.

Kendu Englısh Nedir?

Uzun Yıllardır Denenen Gramer Ağırlıklı Metotların Aksine Dil Öğretiminde Gerçeği Keşfedip Anadili Edinimi Yaklaşımıyla İngilizce Konuşabilmek İçin…

  • Ana Dil Edinimi Yaklaşımına Dayanan
  • Bütün Dünyada Herkesin Ana dilini Öğrenme Sürecinde Yaşadığı “Dinleme,
  • Konuşma, Okuma ve Yazma” Becerileriyle Devam Eden
  • Çoklu Tekrar Yöntemiyle Her Öğrencinin Öğrenme Süreçlerine Aktif Olarak Katıldığı
  • Ders Ortamında Görsel ve İşitsel Zenginliklerle Desteklenmiş
  • Her Sınıf Düzeyinde Hazırlanmış Özel Müfredata Dayalı Kelime ve Cümle kalıplarıyla ilerleyen
  • 32 GB Dijital Veriden Oluşan
  • 3 Yılın Sonunda Uluslararası Geçerliliği olan Cambridge Başarı Sertifikaları Taahhüt Eden

Sınav grubu öğrencilerine özel KENDU ENGLISH Exam Projesiyle Konuşma Becerisinin Yanı sıra Akademik Başarıyı da kapsayan STARTERS, LEARNERS, NARRATORS, SPEAKERS, READERS, WRITERS Aşamalarıyla İngilizceyi ÖĞRENMEYİ ve KONUŞMAYI vaat Eden Dil Öğretim Programıdır.

STARTERS

Bu bölümde öğrenci öğrendiği dilde en temel bilgilere sahip olur. Bu bilgiler alfabeden başlayarak renkleri ve sayıları saymayla ve günlük dilde kullanılan pek çok yaygın kelimenin öğrenilmesiyle tamamlanır.

KENDU ENGLISH STARTERS seviyesinde en temel hedeflerden biri de doğru telaffuzun kazandırılmasıdır. Bu kazanımlarla başarıyla geçilen STARTERS seviyesinden sonra öğrencilerimiz LEARNERS programına hazırlanırlar.

LEARNERS

Bu bölümde öğrenci öğrendiği dilin temel konularını geride bırakmış, cümle kurma aşamasına geçmiştir.

Saat, gün, ay ve yıl gibi zaman belirten ifadeler, sıfatlar, sahiplik, hava durumu, ülkeler, edatlar, varlık bildirme, yaş ve boy gibi kavramlara hakim olur.
Bu aşamada öğrencilerden çok karmaşık cümleler kurması beklenmez ancak her öğrenci basit ve yalın cümlelerle kendini rahatça ifade edebilir.
Bu bölümde öğrenciler hızla gelişen kelime bilgisinin yanı sıra geniş zaman, şimdiki zaman, gelecek zaman ve geçmiş zaman olmak üzere dört zaman dilimini speaking yöntemiyle öğrenir ve öğrendiği dilde resimli hikayeler eşliğinde, hikaye anlatma aşamasındadır.

Bu resimler alt yazılı ve alt yazısız olmak üzere ikiye ayrılır. Alt yazılı resimlerle öğrenciye bir bakış açısı kazandırılır. Sonrasında alt yazısız resimler ile öğrencinin cümle kurma becerisini geliştirmesi amaçlanır. Narrators seviyesi akıcı konuşmadan önceki son input dönemidir.

SPEAKERS

Bu bölümde öğrenci artık öğrendiği dile büyük oranda hakimdir. Tüm Program boyunca öğrendiği kelimeleri rahatlıkla pratiğe dökebilir. Ana dilinde hakim olduğu her konuyu rahatlıkla öğrendiği dile uyarlayıp konuşabilir.

Programın bu aşamasında öğrenciler, İngilizce münazaralara katılacak bir seviyede konuşabilmektedirler.

READERS & WRITERS

KENDU ENGLISH programıyla SPEAKING ve LISTENING becerileri B1 seviyesine gelen öğrenciler KENDU PLUS programıyla WRITING ve READING öğrenmeye başlarlar.

Öğrenciler KENDU PUBLISHING tarafından yayınlanan PENCILS AT WORK 1, 2 ve 3 kitaplarıyla cümle, paragraf ve makale yazmayı öğrenirler.

Eş zamanlı olarak yine KENDU PUBLISHING tarafından yayınlanan BESTTEXTS 1, 2 ve 3 READING kitaplarıyla Milli Eğitim Bakanlığı’nın müfredatında yer alan cümle kalıpları ve sözcükleri öğrenirler.

kendu_ingilizce_kursu

Buna ek olarak Yabancı dil zümremizin belirlediği dijital bir kitap sitesinden, öğrenciler ilgi duydukları kitaplara göre gruplar oluşturarak her öğrenci kitabın bir bölümünü sesli olarak READING yaparlar. Sonrasında sunumlar hazırlayıp sınıftaki arkadaşlarına o kitabı anlatırlar. Bu sayede LISTENING, SPEAKING, READING ve WRITING becerilerini B2 ve üzerine taşımış olurlar.

Böylece öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığı’nın yaptığı liselere geçiş sınavlarına ve uluslararası TOEFL, IELTS vb. sınavlara hazırlanmış olurlar.